USD
USD US dollar EUR Euro GBP Britisk pund AUD Australsk dollar CAD Canadisk dollar BRL Brasiliansk real CNY Kinesiske yuan CZK Tjekkiske koruna DKK Dansk krone HKD Hong Kong dollar ILS Nye israelske shekel JPY Japanske yen MYR Malaysisk ringgit NZD Newzealandsk dollar NOK Norsk krone PLN Polske zloty RON Rumænske lei RUB Russisk rubel SAR Saudi riyal SGD Singapore dollar ZAR Sydafrikanske rand KRW Sydkoreanske won SEK Svensk krone CHF Schweizerfranc TRY Tyrkisk lira UAH Ukrainsk hryvnia ARS Argentina, Peso THB Thailandsk baht
العربية 简体中文 Čeština Dansk Deutsch Buzios Hostel- Sol E Lua Armacao dos Buzios Español Français Ελληνικά עברית Italiano 日本語 한국어 Magyar Nederlands Polski Buzios Hostel- Sol E Lua Búzios Buzios Hostel- Sol E Lua Búzios Русский Svenska Türkçe
  • Kontakter

Buzios Hostel- Sol E Lua

ex. Guest House - Sol E Lua

Avanceret Booking
2026-09-23
2026-09-24

Maksimal periode for booking er 30 dage. Indsæt venligst alternative datoer.

27

Buzios Hostel- Sol E Lua

 WiFi

Wi-Fi

 Swimmingpool

Udendørs pool

 Privat strand

Adgang til strand

 Rygning

Rygning tilladt på de udpegede områder

 Kæledyr ikke tilladt

Befinder sig i Búzios er det elegante Buzios Hostel- Sol E Lua 5 km fra Buzios lufthavn. Stedet tilbyder også WiFi i hele ejendommen.

Dette elegante sted ligger 7 km fra Orlat Bardot strandpromenaden og 10 minutters bilkørsel til Praia de Geribá. Hotellet ligger i Praia Rasa område.

Du kan få en fin middag på Coolinaria de Quintal, som serverer amerikansk køkken.


På hotellet

General

  • Rygning tilladt på de udpegede områder
  • Wi-Fi
  • Parkering
  • Kæledyr ikke tilladt
  • 24 timers vagtservice
  • Kamin

Måltider og drinks

  • Fælles køkken
  • Køkkengrej/ Køkkenredskaber
  • Udendørs spiseområde
  • Picnic område/ Borde

Aktiviteter og afslapning

  • Udendørs pool
  • Adgang til strand
  • Have
  • Lavvandede ende

På værelset

  • Havemøbler
  • Te- og kaffefaciliteter

Vigtig meddelelse

Indtjekning: fra 14:00 indtil 20:00
Udtjekning: fra 08:00 indtil 12:00

Ofte stillede spørgsmål

  • Hvor langt er Buzios fra et Buzios Hostel- Sol E Lua hotel?

    Buzios lufthavn og et Buzios Hostel- Sol E Lua hotel er adskilt af 5 km afstand.
  • 🚗

    Hvor kan jeg efterlade mit køretøj under opholdet i det Buzios Hostel- Sol E Lua hotel?

    Det Buzios Hostel- Sol E Lua hotel giver en en parkeringsplads til at parkere din bil ved.
  • 🕗

    Hvornår skal vi tjekke ud fra vores værelse i Buzios Hostel- Sol E Lua hotel?

    Kunder bør tjekke ud fra Buzios Hostel- Sol E Lua hotel ved 12:00.
  • Hvad er afbestillingspolitikken, der tilbydes i hotellet?

    Hotellet giver gratis afbestilling. For mere information er du velkommen til at kontakte ledelsen.

Detaljer & Priser



Indsæt venligst datoerne for dit ophold for at tjekke tilgængelighed.

Galleri

Anmeldelse

Detaljer om opholdet

Din vurdering

Forfærdeligt Meget godt

Kontakt os



Avanceret Booking
2026-09-23
2026-09-24

Maksimal periode for booking er 30 dage. Indsæt venligst alternative datoer.

Tak, fordi du abonnerer
Luk
Juridiske
  • Fortrolighedspolitik
Selskab
Buzios Hostel- Sol E Lua, Brasilien

12 Rua Village Dezoito, Búzios, Brasilien

Bliv opdateret

Ved at abonnere på vores nyhedsbrev, bliver du en af de første til at få vores seneste nyheder og kampagner.

Online hotel reservationer

Kontakter

2026 © br-sudestedobrasil.com

All rights reserved